Neden Bir Web Sitesine Sahip Olmalıyız?

//Neden Bir Web Sitesine Sahip Olmalıyız?

Neden Bir Web Sitesine Sahip Olmalıyız? İşte Size 15 Neden!

 

Günümüzde internete bağlanmak diye bir şey kalmadı. İnternetten hiç kopulmadığı için artık internete bağlanıyor olmak geride kaldı. Worldometers’in verilerine göre dünya nüfusunun %45’i internet kullanıyor ve bu oran her geçen saniye artıyor. Tüik’in verilerine göre ise Türkiye’de bu oran %62 civarında.

Artık sadece firmaların değil şahısların bile birer web sitesine ihtiyacı var. Web siteleri kişilerin kimliği kadar değerli hale geldi. İşe alımlarda cv ile birlikte web sitesine de bakılıyor ve web sitesi şirketin olduğu gibi bireyin de karakterini ortaya koyuyor. Hatta bir ticari kuruluş iseniz, holding ya da esnaf farketmeksizin internette var olmanız artık kaçınılmaz.

Neden bir web sitesine ihtiyacınız var?

 

Çevrimiçi Broşür

Şirketler milyonlarca broşür hazırlıyor ve dağıtıyorlar. Bir web sitesine sahip olmakla, pazarlamanın bu kısmını tamamen pas geçebilirsiniz. Potansiyel müşterileriniz sizinle ve ürünlerinizden herhangi birisini online olarak bulabilir. İşletmenizin çoğunu ağ ve kişisel bağlantılar üzerinden alırsanız web sitenizi kontrol etmeyi isteyeceklerdir. İşinizin çoğu insanlarla olduğu ve insanlar hem mobil hem de masa üstünden 7/24 online olduğu sürece sizinle iş yapmadan önce web sitenize bakmak isteyeceklerdir.

Daha Fazla Müşteri

İnternetten alışveriş artık tamamen güvenli bir hale geldi. İnternet kullanıcıları artık internetten alışveriş yapmayı daha çok tercih ediyor. İnternetten alışveriş yapmaya çekinenler bile mağazadan bir ürün almadan önce internetten ürün özelliklerini araştırıyorlar. Durum böyleyken internet siteniz olmadığında kaçıracağınız müşterileri bir düşünsenize.

İş Değeri

Yakınlarda işletme kredisi almayı denediniz mi? Bu kolay değil, fakat denerseniz ve banka müdürü web sitenizi görmeyi isterse, iyi bir siteniz olsa iyi olur. Çünkü iş alanında web sitesi artık ticari itibar anlamına geliyor. Sadece bankaların gözünde değil. Özellikle müşterilerinizin gözünde.

Etki

Potansiyel olarak binlerce insan web sitenizi görecek. İnsanların kararlarını etkileyebilir ve onları yönlendirebilirsiniz. Doğru ve bilgilendirici içeriklerle güvenlerini kazanabilirsiniz.

Vitrin Etkisi

İnsanlar eserinizi tanıdığında aldığınız o harika duyguyu biliyor musunuz? Bir web sitesine sahip olduğunuz için, yaptıklarınızı gösterebilir ve işinizi sergileyebilirsiniz.

İş Hedeflerinize Destek

Web siteniz için içerik yazarken, uzun süredir üzerinde durmadığınz işleri tekrar gözden geçireceksiniz. Büyük bir ihtimalle iş hedeflerinizi yeniden değerlendireceksiniz.

24 Saat Açık

Dükkanınızı sabah açıp akşam kapatıyorsunuz ve siz kapattıktan sonra gelen müşteriler ürünlerinize bakamıyor ya da size soru soramıyor. İşte web siteniz olduktan sonra hiç böyle dertleriniz kalmıyor.

Müşterilerle İletişim

Bir blogunuzda veya web sitenizde yalnızca bir giriş oluşturarak, müşterilerinizi en yeni teklifleriniz, ürünleriniz, promosyonlarınız, etkinlikleriniz, fotoğraflarınız veya diğer herhangi bir içeriğiniz hakkında bilgilendirebilir ve onların fikirlerini alabilirsiniz.

Daha Ucuz ve Kontrol Edilebilir Pazarlama

İnternet, daha önce var olmayan yepyeni bir pazarlama dünyasını açtı. Google ve Facebook gibi internet devlerinin oldukça ucuz ve ölçülebilir pazarlama metodlarıyla ürününüzü ya da hizmetinizi pazarlayabilirsiniz. Tabi bunun için de kaliteli bir web sitenizin olması şart.

Müşteri Desteği

Web sitenizde “Sıkça Sorulan Sorular” sayfası yaratıp olası soruları orada cevapladığınızda müşteri hizmetleri maliyetinden de büyük oranda kurtulmuş olursunuz.

Özel Uzantılı E-Posta Adresi

bilgi@sirketinizinadi.com şeklinde bir mail adresinizin olması harika olmaz mıydı? sirketinizinadi@gmail.com da size kullanışlı görünebilir ancak sizce hangisi daha güven verici görünüyor?

Basın Bülteni

İşinizi duyurmak için basın bültenleri gönderip yetkililerin dikkatini çekmesini umduğunuz olmuştur. Bunun yerine işiniz ile ilgili gelişmeyi web sitenizde yayınlayıp online olarak bunun duyurusunu yapabilirsiniz. Tabi bu noktada biraz da dijital pazarlama desteğine ihtiyacınız olacaktır.

Ticari Amacı Olmayan İletişimler

Web sitesi sahibi olmak için illa ki bir şey satmanız ya da bir hizmet vermeniz gerekmiyor. Bir ilgi alanında birikimlerinizi paylaşarak insanların sizi takip etmelerini sağlayabilirsiniz. Ne kadar çok insan sizi okursa hobinizi paraya dönüştürme olasılığınız da bir o kadar artar.

Anında Güvenilirlik

İnternet kullanıcıları dükkanınıza gelmeye karar vermeden önce mutlaka sizi Google’da aratırlar. Sizi bulamazlarsa ya da buldukları şeyi beğenmezlerse dükkanınızdan içeri adımlarını atmazlar. Artık dükkanınızın nasıl göründüğünden ziyade web sitenizin nasıl göründüğü çok daha önemli. İyi bir web siteniz varsa müşterilerinizin gönlünü çaldınız bile.

Yeni Bir İş Bulmanıza Yardımcı Olur

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi artık şirketler ve insan kaynakları yöneticileri web sitesi olarak hazırlanmış cv’lere çok daha fazla önem veriyor. Biri sizden cv’nizi istediğinde ona sadece web sitenizi bile gönderebilirsiniz.

“Neden bir web sitesine ihtiyacım var?” sorusuna biraz da olsa yanıt aldınız sanırım. Bu maddelerden bir kaçı bile ilginizi çektiyse kesinlikle bir web sitesine ihtiyacınız var. Web sitesini kendiniz yapabiliyorsanız o da olur ancak iyi bir web sitesi yapmak için desteğe ihtiyacınız varsa bize bir danışın. Hızlı sürede kaliteli hizmeti almak için çok uzaklara gitmenize gerek yok.

No comments yet.

Leave a comment